Kartais net ir puikios šeimininkės padaro klaidų kulinarijoje.
- Kaušiniai, dažyti karkade arbata. Norinčioms nudažyti kiaušinius arbatos karkade nuovire, baigsis kiaušinių lukštų iširimu. Mat šios arbatos nuoviras tampa rūgštus, o, žinia, rūgštis ardo kalcio karbonatą, iš kurio ir sudarytas kiaušinio lukštas.
- Тroškintos bulvės su pomidorais. Pomidorai, sudėti į žalią bulvę iki tol, kol ji išvirs, taip ir liks kieta. Mat rūgštis lėtina daržovių virimą, todėl į jas reikėtų sudėti produktus, pavyzdžiui, kečupą, šviežius pomidorus, raugintus agurkus, kopūstus tik pačioje pabaigoje.
- Pieno kokteilis su juodaisiais serbentais. Bet kokios rūgščios uogos, sudėtos į pieną, sutraukia jį ir išeis „prarūgęs“ kokteilis.
- Pudingas su juodaisiais serbentais, apšlakstytais konjaku. Pudingas taps ryškiai žalios spalvos.
- Raudono kopūsto sriuba. Kol išvirs, taps mėlyna...
- Sūrio sriuba. Ar kada nors mėginote įdėti vietoj tirpstančio sūrelio į sriubą, kietą arba pusiau kietą sūrį? Taigi, nedarykite to. Sūris neištirps ir kaip mat juo aplips visas puodas iš vidaus. O išplauti šį kulinarinį šedevrą bus labai sunku.
- Soda, gesinama actu. Ši viena didžiausių kulinarijos klaidų jau grimzda į praeitį. Mat nemokšiškas receptas buvo perspausdinamas ir platinamas, kol paaiškėjo, kad soda, naudojama kepiniuose, išskiria anglies rūgšties dujas susijungus su rūgščia terpe. Tos pačios dujos ir ardo tešlą. Jei natūralios rūgšties tešloje mažai, tai jos reikėtų įdėti papildomai. Tačiau gesinti sodą actu iki pridedant jos į tešlą iš esmės beprasmiška, kadangi mums reikalingos dujos išeis ir mes įdėsime į tešlą neištirpintą druską. T.y. cheminės reakcijos likutį. Tešla neiširs tik tuo atveju, jei dalis sodos vis dėlto nesureaguos. Iš tikrųjų sodą gesinti rūgštimi reikėtų pačioje tešloje.
Šaltinis: lrytas.lt